wtorek, 20 sierpnia 2013

Przegląd: Kryminalne zagadki oceanosfery


W ubiegłym tygodniu wydarzyło się sporo, porównując do reszty wakacji. Bloggerzy pobudzili się trochę dobiegającymi końca wakacjami i spadkiem temperatury, toteż w morzosferze blogasków zrobiło się niemałe zamieszanie. 

Cóż takiego działo się ostatnio?
Mjut zaprasza na kolejny przegląd odcinek Kryminalnych Zagadek Oceanosfery.


#1 Zaczniemy od breaking news, bo tak ponoć uczą na studiach dziennikarskich. Strzeżcie się właściciele ocenialni, albowiem szajka złodziei regulaminów znowu działa i jej ofiarą może paść każdy, gdyż nie boją się nikogo, niemal jak piraci z Somalii. Ich ostatnią ofiara to samozwańcza najlepsza ocenialnia - Pomackamy. Przed atakiem nie powstrzymało ich nawet to, że Mackalnia ma powiązania z królem podziemia Donem Kurleone. Wszyscy zatem musimy uważać, ponieważ nie znamy dnia ani godziny, w której dosięgnie nas ręka niesprawiedliwości. Detektyw Rutkowski już ponoć zrezygnował z urlopu na Bali, żeby lepiej przyjrzeć się tej sprawie. Zanim jednak na dobre rozprawi się z nieuchwytną szajką, proponujemy kilka zabezpieczeń, które pomogą Wam ustrzec się przed kradzieżą
1. Wynajęcie ochroniarzy, którzy dniem i nocą będą czuwać nad bezpieczeństwem Regulaminu
2. Odprawienie specjalnych egzorcymów, dzięki którym Regulamin będzie samoczynnie odganiać nieczyste siły.
3. Po zmroku należy w każdy możliwy sposób utrudnić wejście na stronę ocenialni, najlepiej zamontować dodatkowe alarmy. Wiadomo przecież, że złodzieje działają najczęściej pod osłoną nocy.
4. Wszelkie kosztowne podstrony pochować w miejscach, do których potencjalni złodzieje na pewno nie zajrzą.
5. Prawdopodobniej najskuteczniejszy sposób - udostępnianie bloga tylko znajomym.
Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam chronić swoje dziedzictwo. Pamiętajcie, stała czujność!


#2 Nie od dziś wiadomo o opkach-prowokacjach, które powstawały tylko i wyłącznie po to, by sprawdzać czujność oceniających (lub dla tak zwanego lolcontentu). Znane są takie opka jak Paranormalna Natalia, Hermiona w zespole czy Seliandina miłość silniejsza niż krew. Oceniający omijają je już od jakiegoś czasu szerokim łukiem, bo wiedzą, że po ocenie takich tworów czeka ich nalot oburzonych autorów i ich znajomych - wszyscy wiemy skąd. 
Pojawiły się jednak ostatnio głosy o powstających nowych prowokacjach. Okazuje się, że nie znasz dnia ani godziny! Prowokacja może dopaść cię z każdej strony…
Kilkoro oceniających podesłało nam ciekawe teorie na temat pewnych blogów. Nie trzeba było zbyt długo się przyglądać, żeby zauważyć, że coś jest nie tak. Oto jedna z wiadomości, którą otrzymaliśmy:
(...) łatwo zauważyć pewne podobieństwa, bo blogi mają w kolejce tylko te "słabsze" lub nowe ocenialnie - zgłaszają się do nich wręcz od razu po założeniu bloga! a jeśli nie to wtedy gdy mają wystarczającą liczbę postów. Oczywiście najłatwiej rozpoznać, że to "podstawiony" blog, jeśli ma się konto na forum i można obejrzeć tematy o blogach, ale niektórych tam nie ma. Charakterystyczne jest to, że na tych blogach zawsze są te credity, że obrazek pochodzi stąd i stamtąd. ZAWSZE SĄ! Bo oni mają hopla na punkcie praw autorskich i łatwo to zauważyć jak dziewczyny stamtąd zwracają uwagę na credity do obrazków w szablonach ocenianych przez nie blogów. ZAWSZE. Jeden blog, ten z tych podejrzanych według mnie, powstał dopiero co i już się zgłosiła autorka do Ostrza, Wiedźmińskich, Konkretnych ocen itd. Wszyscy wiedzą o co chodzi… W treści zaś może nie takie typowe jak oni mówią "klasyki", ale coś w tym było, widać tę prowokację. (...)
Prowokatorzy, strzeżcie się, nie jesteście już bezpieczni. Czyżby ktoś rozgryzł cechy charakterystyczne blogów-prowokacji? Czy teraz morzosfera uchroni się przed nalotem złych i strasznych ludziów? Czy skończą się frustracje oceniających atakowanych ze wszystkich stron hejtem i pojazdami? Dowiemy się wkrótce! Czekajcie na relację z naszych obserwacji.


#3 Nie wiesz, jak zdobyć sławę, komcie, wysoką statystyczkę, panie w bikini z darmowymi drinkami? Poza braniem przykładu z działalności Sznaucerka warto również rozsyłać sympatyczny, soczysty SPAM. Wszędzie. Rzucać nim jak rzuca się śmierdzącymi kapciami i spodniami z zeszłego tygodnia.
Nie zważać na zakładki do SPAM-u przeznaczone, bo po co? Właśnie o to chodzi - wtedy przyjdą na naszego blogaska rozeźleni autorzy, zrobią gównomrzawkę, a może nawet gównoburzę, statystyczka skoczy i gotowe, początek sławy jak się patrzy. 
Mówią też, że dobrze jest coś strollować, na przykład sondę na najlepszą ocenialnię w oceanosferze. Wtedy sukces i bycie na językach gwarantowane. Jeśli nie wierzycie, odwiedźcie Zło Konieczne, chociaż pewnie już  dostaliście stamtąd piękny spamik. Pozdrawiamy Ferhorę i życzymy więcej suafy!


#4 Ostatnio pojawiły się dwie interesujące oceny. Pierwsza z nich to ocena na nowopowstałych Konkretnych Ocenach. Mamy tutaj do czynienia z typową wymówką “to moja pierwsza ocenka, więc jest kiepska” na coś, co długością przypomina kwitek z pralni. 
Druga sprawa to post naszej nowej ulubienicy oceanosfery - lum ze Szczerych i sprawiedliwych. Oceniająca tłumaczy się, że nie da się więcej wycisnąć z oceny bloga z komiksami. Cytuję: “Chyba, że liczy się długość, nie jakość hue.”
Najbardziej zainteresowało nas tajemnicze “hue” na końcu zdania. Czyżby to był jakiś tajemny szyfr, który odczytać mogą tylko ludzie godni? Jak to możliwe, że my jeszcze o nim nie wiemy?!


Tym sposobem kończymy kolejny odcinek CSI: Mjut. 
Na sam koniec dodamy jeszcze, że masturbacja to zło. Nie róbcie więc tego w domu, chyba że chcecie, żeby na palcach wyrosły wam włosy.PS Specjalne pozdrowienia dla siostry Krulika, która nas czyta. 

95 komentarzy:

 1. a kiedy będzie coś od Nikki ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Agronom syn Agronoma20 sierpnia 2013 18:59

  Nie mam pewności, ale "hue" to po angielsku chyba odcień, więc może chodzi o kwestie graficzne. Albo to po wietnamsku było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, dziękuję za wzmiankę o moi *.* Doprawdy nie sądziłam, że tak szybko się doczekam ^^
  A spamem nie rzucałam tak strasznie na prawo i lewo. No... może na początku :P
  Również pozdrawiam! :)
  PS
  Czy jest szansa na nowe hasła w kółkach? Bo one są cudne i potrzeba ich więcej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ci wszyscy wkurwieni autorzy to halucynacje z niedożywienia.

   Usuń
  2. Łoesu, ludzie, wrzućcie na luz! Naprawdę już nie potraficie skumać, kiedy ktoś żartuje? Nawet jeśli daje Wam tak debilnie oczywiste wskazówki jak emotki?

   Usuń
  3. Ferh pieprzy tak samo zarówno kiedy "żartuje", jak i kiedy nie, więc trudno wyczuć.

   Usuń
  4. Anonimowe epitety, jeeej, suaffa, suaffa *.*

   Usuń
  5. Uważam, że Zło Konieczne na Onecie było bardzo dobrym blogiem i cieszę się, że znowu coś takiego powstało.

   Usuń
 4. Jeśli blogasek należy do kogoś z forum, jest prowokacją, to ELEMENTARNE. http://popkulturystyka.blox.pl/resource/Sherlock_Holmes.JPG
  Tak mówi corka, a ja jej wierzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, blogasek jest bardziej prowokacją, jeśli ktoś napisze, czyje są grafiki, których użył w szabloniku czy zakładkach.

   Usuń
  2. O kurde, jestem taka podła, że nie złamałam praw autorskich ;_; Też napisałam w nowym szabloniku.

   Usuń
 5. A ja jestem zawiedziona. Żadna z tych rzeczy nie jest jakaś powalająca, można było poczekać na jakieś gunwoburze z prawdziwego zdarzenia, a nie marnować mjutowe paluszki na takie cuś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie ty decydujesz o tym co się pojawi

   Usuń
  2. Serio satysfakcjonuje cię wpis o jakiejś ocence, wyciskanie na siłę czegokolwiek "zabawnego" z czyjegoś spamu etc, etc?

   Usuń
  3. Ja też uważam, że Sznaucerek powinien pisać o poważnych problemach społecznych i gospodarczych.

   Usuń
  4. Nie, nie zrozumiałaś, co napisałam - pisanie o mało interesujących, ba, mało zabawnych rzeczach nie jest chyba domeną Sznaucerka, a to widzę w powyższym poście. Do innych nic nie mam. Ech, wyrazisz swoje zdanie w internetach i już, leci.

   Usuń
  5. Mogę pisać o cyckach, jeśli chcesz.

   Usuń
  6. To Twoje zdanie. Dla mnie powyższe problemy są bardzo w stylu i na wagę poważnego biznesu oceanosfery.

   Usuń
  7. Dzieci w Afryce nie mają co jeść, a Mjut pisze o spamie, choć mógłby się z nimi podzielić.

   Usuń
  8. Mjut, to dyskryminacja heteroseksualnych kobiet

   Usuń
  9. Też nie mam co jeść... :(

   Usuń
  10. Jesteś niegrzecznym chłopcem Mjut. Ktoś musi cie ukarać...

   Usuń
  11. Taka prawda. Od kiedy zamknęliśmy z Krulikiem. lodówkę na kłódkę, Mjut skrobie ciągle w drzwi.

   Usuń
  12. To, że nie są najbardziej zainteresowanym targetem...

   Usuń
  13. Mjut wierz mi, mogłabym ci zrobić wiele złych rzeczy

   Usuń
  14. Mjut chrapie. Słychać go przez sufit.

   Usuń
  15. Można by sprawić, że zacznie wydawać inne odgłosy

   Usuń
  16. Bo jak będę chciała zobaczyć fajne cycki, to stanę przed lustrem, wolałabym czytać o czymś innym :D

   Usuń
  17. Watpię czy ktokolwiek chce oglądać twoje cyce

   Usuń
  18. A już na penwo nie Mjut

   Usuń
  19. To znaczy, że ekipa Sznaucerka ma stać przed lustrem i podziwiać swoje penisy, żeby takiego chujstwa w komciach nie czytać?

   Usuń
  20. Przypomniały mi się piękne czasy gimnazjum...
   Alternatywnie czytający osobniku, napisałam ja.

   Usuń
  21. Skąd ten wniosek? Ostatnio taką zawiechę na temat biegu ścieżek myślowych miałam przy lo li...

   Usuń
  22. Ciekawi mnie, jakie rzeczy Mjut robi ze swoim

   Usuń
 6. Ej, gdzie się nazwaliśmy najlepszą ocenialnią? Te wszystkie uczciwe oddane na nas w pewnej sondzie głosy jeszcze o niczym nie świadczą... :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale teraz przez chwilę na poważnie. Skąd w ogóle pomysł, że "ustawiłam" sondę... Bo jedyne co zrobiłam, to wstawiłam ją na bloga oO Pomackane dzisiaj skoczyły o 50 głosów w ciągu dziesięciu minut, a o tym się nie mówi :D

   Usuń
  2. Pewnie ostatnio ustawiłaś sondę, a jak wszyscy się dowiedzieli, że to zrobiłaś, postanowiłaś odsunąć od siebie podejrzenia i ustawić ją na korzyść mackalni

   Usuń
  3. Nie znam takiej ocenialni, jak Pomackane, ale wzmianka o uczciwych głosach powinna dać coś do myślenia. Powiem jedno, strollowanie sondy, żeby udowodnić, że się jej nie strollowało, to ciężkie przegięcie. Osobiście jestem zniesmaczona, że choćby, pośrednio, jako oceniająca tej ocenialni, biorę udział w tej żenui.

   Usuń
  4. Bez przecinka między choćby i pośrednio, of kors.

   Usuń
  5. Leleth, że Ty sama wierzysz w to, co piszesz ^^ "strollowanie sondy, żeby udowodnić, że się jej nie strollowało"... w zyciu nie wpadłabym na taki pomysł, ale widzę, że Tobie przyszło to bez problemu. Czyżbyś miała w tej dziedzinie doświadczenie? ;> Teorie spiskowe "mode on" widzę :D

   Usuń
  6. Tak, przyznaję się. Jestem znanym hakerem, pseudonim C. Bradbury. Bardzo chciałam, żeby Kompania wygrała, ale kiedy sama odkryłam swój podły plan, postanowiłam z nienawiści rzucić następne podejrzenia na Mackalnię. Nie wierzę, że mnie rozgryzłaś.
   Riposta "chyba ty" zawsze spoko.

   Usuń
 7. Co dyskryminującego heteroseksualne kobiety jest w pisaniu o cyckach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś ich nie ma, to czuje się dyskryminowany... ^^

   Usuń
  2. Niektórzy nie mają też mózgu

   Usuń
  3. Och, Ferh, tak cię zabolała wczorajsza wymiana zdań ze mną? Nie mam kompleksów, dziękuję pięknie.

   Usuń
  4. Mam propozycję, obie wrzućcie zdjęcia swoich cycków, a my oceniamy, które są lepsze, rozstrzygają wasz spór

   Usuń
  5. Jeszcze nie upadłam tak nisko, żeby się kłócić o cycki :D Po prostu wstrząsnął mną poziom tej riposty.
   Co do fotek - patrz punkt pierwszy artykuliku.

   Usuń
  6. Och, otrząśniesz się z tego wstrząsu, wierzę w Ciebie :D

   Usuń
  7. No nie wiem, pewnego dnia poziom głupoty przekroczy dopuszczalne normy i CO WTEDY?

   Usuń
  8. Panie, z tymi cyckami to nie taki najgłupszy pomysł.

   Usuń
  9. Głupota jest jak kosmos - nieskończona.

   Usuń
  10. Ja też jestem za cyckami. My chętnie pomożemy sprawę rozwiązać. Erkhm, sprawiedliwie!

   Usuń
  11. Musisz być nowy w internecie, skoro nie potrafisz znaleźć cycków...
   Poza tym, to Mjut miał o nich pisać, nie?

   Usuń
  12. Następnym razem napiszę penis i poczekam na reakcję tłumu. Bo dzisiejsza przeszła moje oczekiwania. Serio, muszę częściej poruszać takie kątrofersyjne tematy.

   Usuń
  13. "Plague Doctor20 sierpnia 2013 21:34
   Ja też jestem za cyckami. My chętnie pomożemy sprawę rozwiązać. Erkhm, sprawiedliwie!"

   I pewnie szczerze, a potem konkretnie.

   Ale ja bym nie wierzyła Plague'owi, mamy romans, a on nie jest tak uczciwy jak Ferh...

   Usuń
  14. Kochanie, no ale Twoje cycki są trochę małe i lewy schodzi Ci za bardzo w prawo, dlatego interesują mnie inne.

   Usuń
  15. TO NIE MOJE TY ZDRAJCO WIDZIMY SIĘ W SONDZIE!!!

   Usuń
  16. Kochanie, ale ja lubię Twoje cycki :< No weź.

   Usuń
 8. http://blogowy-sznaucerek.blogspot.com/2013/08/przeglad-kryminalne-zagadki-oceanosfery.html?showComment=1377024905868#c903429574877532843

  OdpowiedzUsuń
 9. Ferh i Leleth są siebie warte, obie jednakowo posrane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja mam lepszy program wyborczy

   Usuń
  2. Tam posrane zaraz... kurcze, czy w dzisiejszych czasach nikt już nie uczy kultury? Trzeba tak z anonimowymi epitetami tak od razu wyjeżdżać? Jak jesteś taki odważnik to powiedz mi to prosto w avatara! I bądź zalogowany!

   Usuń
  3. Może nie ma konta, do jasnej ciasnej? W czym Anonimowy gorszy? Drogi Ja, nie daj się!

   Usuń
  4. Walczcie na gołe klaty

   Usuń
  5. A ten znowu o cyckach... -.-

   Usuń
  6. Ja jestem za leniwa, mogę walkowerem się zgodzić, że jestem mniej posrana, choć na pewno będę długo to przeżywać.

   Usuń
  7. Powiem ci Leleth, że w końcu znalazłaś godnego sobie (tak samo "posranego") przeciwnika

   Usuń
  8. O nie, nie, ja z nikim nie walczę. Jestem człowiekiem pokoju i wygody.

   Usuń
  9. A ja już nadmuchałem basen i zagotowałem kisiel :<

   Usuń
  10. Ej, basen to ja poproszę

   Usuń
 10. Ferhora jest głupia
  Leleth wygląda jak zupa
  walczą na łamach sznaucera
  chyba chcą wyrwać ogiera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sandale, rozwiń, chyba nie do końca złapałam metaforę, nie dorosłam jeszcze do tej poezji :(
   (Ale jestem muzą! Och!)

   Usuń
  2. To może ujmę to tak:

   Ferhora jest głupia
   Leleth wygląda jak dupa
   walczą na łamach sznaucera
   chyba chcą wyrwać ogiera

   Usuń
  3. Nie no, to chyba ja jestem głupia, bo wciąż nie rozumiem, ale nie martw się, poświęcę temu poważne studia literackie i może kiedyś doznam oświecenia...

   Usuń
  4. Sandał, chyba ty :D (wg Leleth ta riposta jest zawsze trendy ^^ )

   Usuń
  5. trendy riposta
   jest bardzo prosta
   lubię ją czytać
   za uszy się chwytać
   udawać człowieka
   a także Greka

   Usuń
  6. No brawo! Czy można ten zacny poem w kółko oprawić???

   Usuń
  7. sandał rymuje
   mnie nie ujmuje
   o flirty oskarża
   nieudana szarża
   bo żadna go nie chce
   ucieka w poezję

   Usuń
 11. Jak widać cycki się niewyczerpalnym źródłem inspiracji :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Siostra Krulika serdecznie dziękuje za pozdrowienia i życzy gównoburz oraz gównomżawek na każdy dzień działalności! Całuski dla Was, Panowie:*
  I. (żebyście nie myśleli, że jak niezalogowana, to nie ja :D)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam tego Phaeta, co polecaliście na wywiaderze i wydaje mi sie że to Mjut

  OdpowiedzUsuń
 14. Pamiętajcie, stała czujność!

  OdpowiedzUsuń
 15. Przeglądy tylko Mjut robi?

  OdpowiedzUsuń
 16. Oooo makarena!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspomniano o mojej Hermionce. Wzruszonam ;_;

  OdpowiedzUsuń
 18. "Kilkoro oceniających podesłało nam ciekawe teorie na temat pewnych blogów"

  Co to za oceniający?

  OdpowiedzUsuń
 19. Wow nie wiedziałam, że wystarczy otrzymać krótką ocenę i od razu fejm się kręci na plotkarskim blogu XD
  Szkoda, że tak późno się dowiedziałam :3

  OdpowiedzUsuń