niedziela, 5 maja 2013

Przegląd: The walking dead, czyli nieświeżości.


Przegląd, czyli zbiór najbardziej nieświeżych informacji z minionego tygodnia. Należy zacząć od niemalże breaking news i prawie z czystym sumieniem można je tak nazwać, gdyby nie fakt, że są bardziej stupid niż breaking.
Otóż Doctor, jak na porządnego korespondenta przystało, trafił w terenie na burzę i to nie byle jaką. Po części prawdą jest, że dzwonił papież i informował, że Ocenialna Blogów znów rozprzestrzenia dżumę w południowo-wschodniej części Internetu. Zebrawszy sprzęt i poprawiwszy czapkę… trafiam do centrum obrzucania się nazistami, Hitlerem i odrobiną trocin, które pewnemu osobnikowi zastępują istotę szarą. Ad rem. Dowiadujemy się, że blogi z opowiadaniami nie mają prawa posiadać zakładki ze spamem, wspominanie o nazistach jest równoznaczne z akceptowaniem nazistów, a sformułowanie „morderczy skurwiel” to synonim do niskiego wodza z kwadratowym wąsikiem nad górną wargą. Jednym słowem, ocenialniane piekiełko w pełnej krasie. Wynika również sprawa dla reportera (lub Tajnego Prywatnego Detektywa), ponieważ główna dowodząca Ocenialny Blogów znalazła sobie Nemezis w postaci Sileany i jej znajomych, kimkolwiek by oni nie byli. Pewne jest, że lo la czuje się obserwowana, jej telefon ma założony podsłuch i absolutnie żaden (nawet średnio rozgarnięty) doktor nie stwierdzi tutaj paranoi.  Pozostaje nam więc zadać sobie pytanie, jak długo jeszcze przyjdzie nam się użerać z tą dżumą, którą lo la namiętnie hoduje na gigantycznym, szablonowym kwiatku, uniemożliwiającym sprawne funkcjonowanie tekstu?

Użytkownicy i Użytkownicy, czyli pójdźmy pod ramię z Orwellem. Wpłynęło do nas kilka listów poirytowanych czytelników, jakoby Rejestr Blogów w dziwny sposób faworyzował jedną z bloggerek. Kilka różnych wersji pokrywa się w miejscu wspólnym – bez znaczenia, jak wiele blogów zgłosi się do aktualizacji w rejestrze i bez znaczenia, w którym miejscu zjawi się ze swoją stroną Elfaba, i tak wyląduje na szczycie postu. Pogratulować i zastanowić się nad intrygującym zjawiskiem faworyzowania. Kiedyś w modzie były łapówki w postaci komentarzy, jednak to czasy zamierzchłe, oscylujące wokół roku 2006. Zatem CO jest dzisiejszą łapówką w wirtualnej białej kopercie…?

Plotkara oficjalnie potwierdziła swoje odejście z Katalogu Ocenialni. Życzymy szczęścia i wytrwałości w nowych postanowieniach oraz gorąco upraszamy, by nie brać sobie zbytnio do serca przeprowadzonego wywiadu. Nasz Tajny Prywatny Detektyw ma już obciętą pensję i bony handlowe w sieci sklepów Stokrotka, a materiał musiał pójść, gdyż spóźniliśmy się z reportażem na temat cyklów rozmnażania huby.

Na Raju Ocen remont nadal się nie rozpoczął, ale dziwne rzeczy dzieją się wśród dwuosobowego sztabu. Wieść głosi, jakoby MarTHa została sama, pozbywając się współautorki w… komentarzu pod postem. Dziś na stronie głównej gości długa lista odmów, a komentarzach tłum wyraża swoje niezadowolenie. Cóż, oby nie skończyło się to kolejną krucjatą.18 komentarzy:

 1. Och no, popisy inteligencji Lo li dopiero się zaczęły! Jeszcze można było wspomnieć o jej problemach z rozpoznawaniem zakończenia...
  Fajne njusy, podobało mi się :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się niezmiernie, że ci się podobało, Leleth!

   Usuń
  2. Ja też się cieszę Waszym szczęściem.

   Usuń
 2. Ci znajomi to pionki. Nie wiem, jednak, skąd ona ich wzięła, mnie nikt nie lubi przecież.

  I foch za to, że nie ma mnie w tagach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przedyskutowaniu zajścia z zespołem redakcyjnym, decydujemy się na przydzielenie tagu. W końcu bycie Nemezis sławnej oceniającej w pełni na to zasługuje.

   Usuń
  2. Ojej, ojej, zarumieniłam się ze szczęścia.

   Usuń
  3. Cała przyjemność po naszej stronie.

   Usuń
 3. Lo la i Raj nigdy nie zawodzą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Lo la to jakiś odrębny byt chyba. Przerost jej ego mnie przeraża.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaenelle i Elfaba to siostry, takie prawdziwe siostry. Kiepskie z was łowczynie ploteczek skoro tego nie wiecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego zwracasz się do nas w rodzaju żeńskim? To ujma. A co do Elfaby i Jaenelle - nie wiesz, co wiemy ani czego nie wiemy, natomiast jedno jest pewne, jakiekolwiek więzy krwi nie powinny jawnie faworyzować.

   Usuń
  2. A bo to nie wiecie, że cały internet jest płci żeńskiej? Jeszcze Wam peniski poodpadają, nie bójta się.

   Usuń
  3. wy też faworyzujecie Elfabę bo tak często o niej piszecie.

   Usuń
  4. Nie, my jesteśmy pionkami Sileany.

   Sileano, a ja słyszałem, że w Internecie nie ma kobiet :<.

   Usuń
  5. Tak, kochamy Elfabę, jest miłością naszego życia!

   Usuń
  6. Coś ci się pomyliło, w internecie nie ma prafffdzifffyh menszczyzn.

   Usuń
  7. NIC, powtarzam, NIC nie powinno wpłynąć na uczciwość w Internetach. Za moich czasów to było nie do pomyślenia, by więzy krwi miały takie znaczenie. Najlepszym na to dowodem jest, że brat czasem siostrę posunął za drewutnią...

   Usuń
  8. Nepotyzm jest zły.

   Usuń