sobota, 26 października 2013

Słownik Internetowy, wydanie pierwsze

Poniżej prezentujemy zaczątek naszej pracy długoterminowej, gdyż wielu czytelników błagało o wyjawienie tajemnicy nowego projektu. Spis w żadnym wypadku nie jest gotowy i (jak sami widzicie) wiele jest w nim jeszcze luk. Pragniemy go systematycznie uzupełniać, by wspólnymi siłami stworzyć Pierwszy Słownik Internetowy. Dzięki niemu życie z pewnością okaże się prostsze. Niebawem zaczniemy negocjacje z drukarnią. Preferujecie okładką twardą czy miękką?

Niedługo również ukaże się najpewniej wywiad, który żmudnie składaliśmy z waszych pytań. Jesteśmy pewni, że nikt nie odejdzie rozczarowany.

A

Adwokat - średnio prestiżowy zawód dla studentów po Prawie i Administracji (lub ewentualnie Prawie Europejskim); tak naprawdę zazdroszczą swoim kolegom po fachu - prawnikom, gdyż (w przeciwieństwie do nich) z adwokatami mało kto chce współpracować. Utarło się, że autorkę w sądzie będzie bronił prawnik lub prokurator i wszyscy zapominają o biednych adwokatach. Istnieje miejska legenda, że najlepszy w tej grupie jest pan mgr. Adwokat Gdański.
Ałtoreczka - kobieta prowadząca bloga z opowiadaniem, o którego geniuszu jest przekonana. Zazwyczaj tworzy w gatunku fanfiction, aczkolwiek znajdują się ałtoreczki poruszające trudne tematy, np. lesbijskiej miłości. Potrafi zaciekle walczyć w obronie swoich tworków, gdy krytykują je hejterzy bez życia i trolle, które same nie potrafiłyby napisać niczego lepszego. Często korzysta z porad prawnika i ma osobistego adwokata (nie gdańskiego).
Analizator - językowo to jedna wielka rodzina oceniających, jednak analizator wykształcił pewne cechy, którymi odróżnia się od oceniającego. Jego atrybutami najczęściej jest cięty język i brak litości. Analizatorzy żyją w stadach, jednak ich struktura różni się od grup oceniających. Występują tutaj, sporadycznie, przedstawiciele płci męskiej. Popularną formą występowania są formacje dualne, jednak najczęściej mamy do czynienia z dużymi grupami o rozbudowanej strukturze. 
Anonimowy - nikt konkretny; (anonimowy, anonimowa, anonim, anon); rzeczownik określający osobnika pozbawionego twarzy, ale z wyjątkowo rozbudowanym aparatem komentarzy. Mówi się o wielkiej rodzinie anonimowych, jednak ciężko potwierdzić pokrewieństwo, gdyż utrudnia to ich anonimowość. Bliskoznaczny do: szara twarz.
Ask.fm - must have każdej szanującej się blogerki; miejsce, w którym można rzucać ciętymi ripostami i rzucać pogardę na nic nie znaczący pył u stóp, czyli ludzi zadających pytania.

B
Blogasek - prawdopodobnie pochodna bloga, jednak badania wciąż trwają. Strona, która jest osobistą przestrzenią życiową autora. W zamierzchłych czasach funkcjonowały głównie na portalu Blog.Onet.Pl jednak po Pierwszej Wielkiej Wędrówce Blogów skupiska blogasków zaczęły tworzyć się na Blogspocie. Dało im to bardzo wiele możliwości, między innymi ścisłe współpracowanie z kodami html i css, co dodatkowo mogło podkreślić blogaskowość blogaska. Dziś autorzy, którzy chcą pokazać, że wielki dystans mają do siebie i swojej twórczości, nazywają własne strony blogaskami, przez co pierwotne znaczenie uległo delikatnemu zatarciu.

C

D

E
Elfaba - najsłynniejsza polska graficzka, patronka szabloniarek. To dla niej zorganizowano akcję “Elfabo wróć” po tym, jak spakowała swoje zabawki i wyniosła się z naszej piaskownicy, gdy oskarżono ją o kradzież kodów od innej znanej graficzki, świętej Yassmine od kodów.

F
Fanfiction - kryptonim, pod którym ałtoreczki gwałcą swoje ulubione postacie literackie czy idoli - piosenkarzy, aktorów, sportowców i innych popularnych ludzi.

G
Gównoburza - zjawisko internetorologiczne; występuje przy zetknięciu się dwóch diametralnie różnych prądów opiniotwórczych, katastrofalna w skutkach (i śmierdzi); przebywanie w oku gównoburzy może okazać się śmiertelne, jednak sam przebieg tego fascynującego zjawiska jest tak fenomenalnie widowiskowy, że zawsze znajdą się łowcy gównoburz, gotowi poświęcić swoje zdrowie i życie, byleby tylko nacieszyć oczy tym demonem furii.
Gównomżawka - łagodna forma gównoburzy, jednak wciąż niebezpieczna; ma wszystkie niezbędne przymioty do przekształcenia się w pełnowartościową, zbilansowaną gównoburzę. Niektórzy łowcy burz próbują właśnie w ten sposób wywoływać zamieszanie. Gównomżawki mają mniej odczuwalne skutki, przy zetknięciu z nimi zazwyczaj nie dochodzi do utraty zdrowych zmysłów i życia. 

H
Hejter - osobnik pozbawiony moralności, bardzo często wulgarny, pretendujący do bycia zabawnym. Zdarza się, że internauta pragnie zostać trollem, jednak krystalizuje się w jego działaniach hejter, stąd bardzo cienka granica między tymi dwoma pojęciami. Hejter z założenia hejtuje; podstawnie i bezpodstawnie. Dzień bez hejta jest dniem zmarnowany. 

I
Imperatyw opkowy - coś z niczego, niech się stanie, co się stało i nastanie, co nie nastało - technika literacka stosowana nagminnie przez początkujących autorów. Interesująca pod względem technicznym, dostarcza studentom literatury wielu zagwozdek, gdy spędzają długie godziny nad rozszyfrowaniem najbardziej zawiłych imperatywów. Do najsłynniejszych należą: schodzenie na dół na śniadanie, bal w opowiadaniu z gatunku FFHP i ta zła w real person fiction.

J
Jet - Antoni Macierewicz polskie blogosfery. Szabloniarka znana z tworzenia niesamowitych teorii spiskowych. Główna antagonistka nauczycielki Yassmine.

K
Katalog - [Ocenialni] jest jak Kot Schrödingera; nigdy nie ma pewności, w jakiej formie obecnie się znajduje i aż 50% szans głosi, że właśnie jest martwy. Podnosi się jednak często jak feniks z popiołów, by po pewnym czasie znów przymrzeć. [Graficzny] - zrzesza szabloniarki i graficzki, które tworzą zgromadzenia graficzne. Możemy mówić nawet o współczesnej Wyspie Mona i tylko czekać na Rzymian.

L
lo la - jedna z najsłynniejszych polskich oceniających, weteranka w swoim fachu, założycielka genialnej Ocenialny Blogów, autorytet w wielu dziedzinach. Dostać się do niej na staż, to jak wygrać życie. Tylko nieliczni mogą dosięgnąć takiego zaszczytu. Oprócz tego prowadzi bloga z autorskim opowiadaniem o trudnej miłości nauczyciela i uczennicy. W wielu kręgach mówi się o niej jako o nowej Gertrudzie Stein.
Loża Sławy - nagroda przyznawana co miesiąc przez ekipę Blogowego Sznaucerka blogerom, którzy w danym czasie najbardziej przysłużyli się blogosferze. Znalezienie się w niej to ogromna nobilitacja, dlatego też blogerzy przeprowadzają kampanie wyborcze, mające na celu pomóc im w dostaniu się do Loży.

Ł

M
Morzosfera - strefa oceanosfery, siedlisko największych bagien i mniejszych bagienek.

N

O
Oceanosfera - strefa blogosfery zarezerwowana dla ałtoreczek, oceniających, szabloniarek, ludzi ze złego forum i ekipy Blogowego Sznaucerka. Czasem trafi do niej jakiś znudzony wędrowiec, ale szybko umyka porażony. Cechą charakterystyczną tej strefy są częste gównoburze i gównomżawki, dlatego życie w niej dla postronnych może być trudne. 
Oceniająca - z gr. alfa i omega. Istnieje legenda o istnieniu formy męskiej tego rzeczownika, aczkolwiek każdy oceniający i tak okazuje się oceniającą, więc nastąpił proces powolnego zamierania. Oceniające najczęściej funkcjonują w stadach o rozbudowanej hierarchii, która jest ściśle przestrzegana. Poszczególne stada bardzo często rozwijają wzajemne antagonizmy, co prowadzi do potyczek i sporów, m.in o wzajemne terytoria i łupy. Zdarzają się również oceniające samotnicy, które (jak wilki) przemierzają rozległe stepy i tundry blogosfery, by odnaleźć odpowiednią zdobycz.
Ocenialna Blogów - zrób staż na Ocenialny i przyjmą Cię wszędzie, gdzie chcesz. Praktyka na tym wspaniałym blogu liczy się bardziej niż ukończenie studiów czy zdobywanie doświadczenia w redakcjach czy wydawnictwach. Jest to najlepsza ocenialnia na Blogspocie, kolejki do oceniających są tak duże, że można mieć wrażenie, że komunizm wrócił, każdy chce być tam oceniony, gdyż światłe rady oceniających tam są niezastąpione.
Opowiadanie - forma twórczości literackiej - lepszej lub gorszej. Najczęstszym wyznacznikiem jakości są ilości komentarzy, nie do końca pokrywające się z jakością zawartości opowiadania. Opowiadania najczęściej publikowane są na blogach (blogaskach) jednak równie popularnym miejscem są wszelakie Fora (>>upośledzona wersja blogaska, gdyż nie można tam zrobić takiego fajniutkiego szabloniku z nieczytelnymi gadżecikami<<); bardzo często poddawane ocenie. Ogromne ilości opowiadań budowane są na podobnym schemacie (patrz: imperatyw opkowy i fanfiction)

P
Prawnik - prestiżowy zawód dla studentów po Prawie i Administracji. Ich największym marzeniem jest współpraca z ałtorkami i świadomymi autorkami, gotowi bronić ich dzieł do ostatniej kropli krwi. Spędzają długie godziny na objaśnianiu Kodeksu Karnego, co nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Bardzo często mieszkają w sąsiedztwie. Największe skupiska prawników występują w rodzinach policyjnych.
Przypadek - rzeczownik nagminnie używany przez wyznawców Antoniego Macierewicza. Używany, aby zwrócić uwagę na anomalie i dziwne zjawiska w Internetach, zazwyczaj w kontekście teorii spiskowych.

R
Raj Ocen - swego czasu określony mianem Piaskownicy Blogosfery - Aleja Gównoburz, które przechodziły tam notorycznie, niszcząc wszystko na swojej drodze. Na stałe zakorzenione w kulturze w formie wyrażeń frazeologicznych; drugi raj ocen (gdy odnosi się do kasowania >> niewygodnych<< komentarzy), prawie jak na rajku (gdy strona pretenduje do znalezienia się w Alei Gównoburz) itp.

S
Sąd - instytucja z nadmiarem wolnego czasu, do której pisane są pozewy (nie mylić z pozwy); rozpatrywane najczęściej w przeciągu kilku dni lub tygodnia. Skupisko prawników, adwokatów, prokuratorów i sędziów. W dobie popularnych rodzin policyjnych i prawniczych sądy niebawem zaczną powstawać w przydomowych ogródkach, by członkowie rodziny nie spóźniali się do pracy. 
Szabloniarka - inaczej graficzka. Kobieta (rzadziej mężczyzna) zajmująca się wyszukiwaniem w Internecie obrazków, tekstur i innych rzeczy, które następnie łączy w mniej lub bardziej udane prace, w programie graficznym, który również pobrała z Internetu. Słynie z tego, że lubi pożyczać sobie prace innych, nie pytając ich o zdanie, a następnie irytuje się, kiedy ktoś zrobi to samo z jej pracą.
Sznaucerek - [Blogowy] opiniotwórczy żurnal satyryczny z prestiżową renomą, wschodząca gwiazda blogosfery, dużo fejmu i kucyponków. Uzyskanie własnego tagu na Blogowym Sznaucerku jest ogromnym wyróżnieniem, o które walczy coraz większe grono bloggerów. Wielu dziennikarzy zabiega o możliwość przeprowadzenia wywiadu z ekipą tego żurnalu, jednak ci wciąż pozostają owiani eteryczną mgłą tajemnic. Coraz częściej mówi się o ich koneksjach ze znanymi polskimi satyrykami.

Ś
Świadoma autorka - najczęściej wykrystalizowana z ałtorki. Jest to zazwyczaj młoda, silna i niezależna kobieta (rzadziej mężczyzna), świadoma swojego kunsztu literackiego, gotowa walczyć o wydanie swojego dzieła w najbardziej prestiżowych domach wydawniczych (-> Fabryka Słów); głucha na perswazje, że jej dzieło nie jest jeszcze gotowe do gwałcenia świata, przekonana, że odniesie międzynarodowy sukces i odbiją kształt jej dłoni w chodniku w Międzyzdrojach.

T
Troll - niektórzy twierdzą, że to wyraz bliskoznaczny do autorzy blogowego sznaucerka; troll jest stworzeniem, które świetnie czuje się w oku gównoburzy, ale również nie ma problemu z wzniecaniem aferek. Trolle przyjmują różne formy, są niemalże jak osobny gatunek. Dobry troll=krypto troll. Trolle czerpią satysfakcję z niedoli, żywią się hejtem (jednak nie zawsze są hejterami!) - dobry trolling w dzisiejszych czasach określany jest sztuką, jednak coraz więcej dobrych trolli odlatuje na Południe, gdzie wiją gniazda, a w blogosferze pozostają marne namiastki. 
U

W

V
Venetiia Noks - najpopularniejsza obecnie autorka fanfiction z rodziny dramionowatych; najsłynniejsza polska dziennikarka, zdobywczyni nagrody Pulitzera, kandydatka do Literackiej Nagrody Nobla i genialny strateg. Zasłynęła dzięki rozpętaniu III wojny Internetowej. Jej atrybuty to cięta riposta, ironia, pierścionek od narzeczonego i emerytura babci. Po nieustającej fali nieuzasadnionej krytyki pod swoim adresem, musiała zejść do podziemia, jednak już je opuściła i nadal atakuje blogosferę swoimi wspaniałymi dziełami.

X

Y

Z

Ż
Życie - (patrz; rzycie, szycie i jego brak) - forma przetrwalnikowa, którą internauci wytwarzają, by przeczekać trudny okres braku dostępu do internetu. U innych gatunków występuje naturalnie, jednak obywatele internetu (w tym również blogosfery) musieli wytworzyć jej syntetyczny odpowiednik. Masz życie!, Macie życie!; wulg. w odniesieniu do internauty.119 komentarzy:

 1. A gdzie seks, Yassmine, yaoice i Kaktus? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WTF jest napisane, że będzie rozbudowywany

   Usuń
  2. No pszeciesz pisze się seksy, tagieko buenda zrobić :((

   W temacie: czekam na definicję zuego Foruma, Pionków i Łyżki.

   Usuń
  3. Też czekam! Przyda się definicja Blogowego Sznaucerka!

   Usuń
  4. Definicja Sznaucerka już pojawiła się na swoim miejscu; była napisania od początku, ale umknęła mi przy edycji.

   Usuń
 2. brakuje jeszcze Leleth, Łyżki, Sileany, die_Kreatur
  tak tylko mówię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmm, a mnie się wydaje, że Sznaucerek mógł pominąć je celowo...

   Usuń
  2. Dlaczego niby powinni tłumaczyć, kim są Leleth i die_Kreatur? Że jeszcze Łyżkę, to zrozumiem, bo stwierdzenie "wszyscy jesteśmy łyżką" przyjęło się w oceanosferze. Pionki Sileany również przez pewien czas były na topie, a Leleth i die_Kreatur dla mnie niczym się charakterystycznym czy zabawnym nie wyróżniły. Nie widzę, żeby w ich "działalności" (brzmi za bardzo sirius, sory) było coś co uznalibyśmy za na tyle prześmiewcze i wytykające pewną głupotę, aby zrobić z tego jakieś "powiedzonka".
   Może w jakimś węższym gronie Leleth i die_Kreatur są charakterystycznymi osobami, dla mnie nie. To nie to samo co Pionki Sileany i multikonta Łyżki. Te wyrażenia mają jakieś zastosowanie i są ogólnoprzyjęte, przynajmniej dla mnie, sznaucerkowego czytelnika.

   Usuń
  3. jasne, a morzosfera i oceanosfera to niby czyje twory są? Leleth oczywiście. tak samo "sirius biznes"

   Usuń
  4. morzosfera z pewnością nie jest leleth, żabko ;-)

   Usuń
  5. Ja to bym sobie tak cichutko mruknął, że morzosfera akurat jest nasza... Ale sprzeczać się nie będę, bo co ja tam wiem...

   Usuń
  6. Jak możesz, Plague, to bardzo istotny problem.

   Dzięki za pamięć, słońca, ale ja naprawdę nie pamiętam takich pierdołów, więc śmiem wątpić, czy to moje określenia. Może sirius biznes. Może.

   Usuń
  7. Kreatura wymyśliła analizowanie ocenialni.

   Usuń
  8. nie oszukujmy sie analizy kreatury byly kiepskie

   Usuń
  9. To akurat prawda, dobrze że opuściła Kaktusa.

   Usuń
  10. Ciekawe czy to prawda, że pokłóciła się z Deneve i ta ją wyrzuciła. To, że ma jakieś swoje sprawy to pewnie bajeczka, ale może to dobrze?? Przynajmniej syfu nie robi na swoim podwórku.
   Może jakieś śledztwo, co?? ;>

   Usuń
  11. Patrząc na to, co reprezentuje czasem w komentarzach (nie mówię, że zawsze, ale często jej komentarze są paranoiczne), to mogło do tego dojść. Deneve raczej nie wygląda na kogoś, kto daje sobie w kaszę dmuchać.

   Usuń
  12. Tak, tak, pobiły się kablami od internetu.

   Usuń
  13. Dobrze, może w końcu Kreatura przestanie chodzić po blogaskach i straszyć Kaktusem, to było żałosne, wszyscy normalnie trzęśli portkami przed nią.

   Usuń
  14. Myślę, że poszło o aferę na głosie blogosfery, bo Deneve chciała się odciąć po prostu a Kreatura kazała autorowi zmienić nazwę i obrazek. Widać że miały inne zdanie i pewnie Deneve było głupio, że Kreatura ją ośmiesza..

   Usuń
  15. nawet jesli, to przynajmniej wyrzucila Kreature z klasa, zalatwily to miedzy soba i tyle

   Usuń
  16. Jaką afera! Myślę, że potrzebne jest śledztwo. Sznaucer miał jakiegoś tajniaka na usługach, c'nie?

   Usuń
 3. Zachwycające! <3 SK

  OdpowiedzUsuń
 4. Taaaa, a siebie to wychwalili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://i10.photobucket.com/albums/a144/AKS-74/manuel-que_zpsaa97fb7e.jpg

   Usuń
 5. Pjękne, warto jeszcze dodać definicje Krulika., Doktóra Mjuta, Plague Doctora oraz Nikki Ferrari.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pohejcę, że w definicji hejtera, na samym końcu, brakuje "m", o!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I w definicji Jet brakuje j w polskiej!

   Usuń
 7. Definija lo li jest cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham Was. Co prawda po przeczytaniu tego wyszło mi, że jestem ałtoreczką, ale i tak Was kocham. lo la i wszelkie pojęcia prawnicze sprawiły, że mój mózg znów osiągnął odpowiedni - blogosferowy - poziom.
  P.S. Chcecie różyczkę z liści klonu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy tylko mi brakuje definicji Estrelli?

  OdpowiedzUsuń
 10. ODWALCIE SIĘ OD VENETII

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostawcie Venetię w spokojuuuu! ;-; <- zaczyna się...

   Usuń
  2. Anon, zjedz snickersa, bo gwiazdorzysz!

   Usuń
  3. Hm... One niby nienawidzą Sznaucerka, ale wychodzi na to, że dokładnie czytają każdy post i sprawdzają, czy jest tam coś o Venetii. Macie dzięki nim więcej czytelników. :D

   Usuń
  4. To. są. trolle. Get. over. yt.

   Usuń
  5. Nie jestem trollem może sama nim jestes idiotko. Po prostu nigdy wiecej Venetiia Noks miala sie tu nie pojawiać!!!

   Usuń
  6. Czemu nigdy więcej miała się nie pojawiać? ;o

   Usuń
  7. Bo skończyła się na "Kill 'Em All".

   Usuń
  8. To naprawdę śmierdzi trollem :P

   Usuń
  9. Szczwany lis, żodyn nie wie, że to lisek chytrusek, żodyn

   Usuń
 11. Ja bym dała jeszcze definicję kółka

  OdpowiedzUsuń
 12. odwalcie się od venika!!! ;:8*:**:*

  żartuję, venetii śmierdzą stopy

  OdpowiedzUsuń
 13. A hasła o autorach Sznaucerka to gdzie? :c

  OdpowiedzUsuń
 14. Nikt Was nienawidzi!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. I o to mi chodziło! *.* Czekam na kolejne wydania słownika.
  Z poważaniem,
  Anonimowa

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie popisujecie się dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dajcie im spokój; to już lekkie przegięcie, żeby się egzaltować, bo okazało się, że Mjut serio jest facetem

   Usuń
  2. Sorki, ale jak laska Mjuta wrzuciła to na ogólnodostępną stronę, to niech się nie dziwią, ze ktoś to znalazł, to tylko świadczy o jej głupocie. Nikogo innego

   Usuń
  3. miała prawo, bo to jej tumblr. A fakt, że wy to teraz tu roztrząsacie jest nie na miejscu. Nie dodała tego wczoraj :/ ktoś musiał przekopać pół jej bloga. To stalking.

   Usuń
  4. Sorki, ale chyba dziewczyna ma prawdo do robienia tego, co chce i nie powinno was to obchodzić, nawet jeżeli jej facet wzbudza takie zainteresowanie. Może wrzucić nawet nagie fotki swoje i Mjuta, a wam ciągle będzie chuj do tego

   Usuń
  5. Masakrator Lewackich Pomiotów29 października 2013 23:32

   Zgadzam się z Anonimowym z 23:25, to stalking.

   Usuń
 17. Pogrążacie się chłopacy

  OdpowiedzUsuń
 18. Po prostu powiedzcie
  http://kolorowy-omlet.tumblr.com/post/64143078523/my-man-was-taking-selfies-by-my-phone-which-ive
  To Mjut czy nie Mjut? I tyle. Takie to trudne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorowy Omlet wstawia zdjęcie z podpisem "mój mężczyzna" długi czas temu. Mężczyzna ma modną koszulę i evil smile. Seems legit. Potwierdzam mjutność.

   Usuń
  2. Mjutczi <3333333 wygląda tak, jak go sobie wyobrażałam

   Usuń
  3. Mjutczi jest uroczy! :) Chcę zdjęcie Krulika. i Plague! :< pls, to tak jak mieć zdjęcie idola.

   Usuń
  4. Ale pod tą koszulką to się chyba kryje niezła klata :D

   Usuń
  5. Dziewczyna nie ściana, można przesunąć

   Usuń
  6. Ale z was paskudne baby. Ja tam życzę Omletowi i Mjutowi szczęścia! :< Mjutczi, masz uroczy uśmiech! <3

   Usuń
  7. No ale omlet na tumbrze nie ma in love with mjut

   Usuń
  8. to jest dowód na to, że Mjut potrafi być uroczy xd

   Usuń
  9. Ale tam nic nie widać! To mi wyskoczyło
   Not Found

   The URL you requested could not be found.

   Usuń
  10. he he he, peszek.

   Usuń
  11. niech sie martwia te co nie widzialyxD

   Usuń
  12. Było na co popaczeć <3

   Usuń
  13. jakby zaprzeczenie na wszystkie "pryszczaci, brzydcy i bez życia"

   Usuń
  14. wszyscy hejterzy od komentarzy typu: "jebane pedały bez życia, śmierdzące nołlajfy" powinno to zobaczyć

   Usuń
  15. Przecież Mjut to któraś laska ze złego forum, nie wierzcie, że to naprawdę facet

   Usuń
  16. Sznaucerek od dawien dawna jeździ po forum, więc wątpię, żeby z niego wyszli xD

   Usuń
  17. Borze, jakie ona dziwne rzeczy rebloguje

   Usuń
  18. Gdzie niby jeździ po forum? Jakiś przykład?

   Usuń
  19. Dziewczyna nie ściana, można przesunąć

   Moje nowe motto! Macie jakieś sposoby na przesuwanie ścian? :D

   Usuń
 19. Widzę, że wam sie znudziło kasowanie komentarzy, mądrze

  OdpowiedzUsuń
 20. A pomyśleliście o tym ze Mjut może teraz być wkurwiony na swoą dziewczyną przez was? wrzuciła zdjecie na swoją prywatną strone bo pewnie go kocha jest dla niej ważny, a wy to przeciwko niej wykorzystujecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oO Współczuję wizji zasad, na jakich funkcjonują związki...

   Usuń
 21. Obserwuję, czytam komentarze i nie dowierzam. Serio? Wy tak na serio? Dziewczyna wrzuciła zdjęcie na swoją PRYWATNĄ stronę, bo ją rozśmieszyło (co swoją drogą było całkiem urocze), zdjęcie, z tego co widziałam, było dodane już jakiś czas temu (chyba kilka tygodni), ktoś to odgrzebał, wrzucił tutaj, wszczynając dyskusję i jeszcze się dziwił, że autorzy Sznaucerka kasują komentarze. Naprawdę ludzie, zastanówcie się, wchodzicie z butami w ich życie, to nie jest fajne. Już nawet nie będę wspominać o tych "słitaśnych" komentarzach czy "dziewczynie, którą można przesunąć", poniżej wszelkiego poziomu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby nie robili takiej tajemnicy wokół swoich tożsamości, to pewnie nie byłoby takiego problemu

   Usuń
  2. Co? Jaki problem? Nie robimy tajemnicy wokół naszych "tożsamości". Sami doszukujecie się drugiego dna, tworzycie jakieś teorie spiskowe i się nakręcacie. Oczekujecie, że podamy wam nasze dane osobowe, adresy, numery telefonów?

   Usuń
  3. robicie tajemnicę wokół swoich tożsamości! - powiedział oburzony anonim.

   Usuń
  4. Kruliku, nie pękaj! Dajesz im tylko satysfakcję.

   Usuń
 22. Panowie, skomentujecie to jakoś?

  OdpowiedzUsuń
 23. Mjut Mjutem, ale pomyśleliście, drodzy komentujący tutaj, jak musi się czuć jego dziewczyna wiedząc, że grzebiecie w jej życiu i szukacie nie wiadomo czego? Oboje są tutaj poszkodowani.
  I jeszcze te niewybredne komentarze, poniosło was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porąbało? Sami się proszą! A dziewczyna po prostu głupia jest i tyle, przecież chyba wiedziała, ilu fanów i wrogów ma jej chłopaczek tutaj xD

   Usuń
  2. HAHAHA ZGADZAM SIĘ! Na Katalogach w szołtboksach aż się gorąco robi!

   Usuń
 24. Raz zamieszczone zdjęcie w internecie nigdy nie znika!!! :) Teraz zdjęcie, później więcej... Spodziewajcie się kartek na święta!

  OdpowiedzUsuń
 25. Kruliku, piszą o Was!
  Jak się czujecie z myślą, że dziewczyna Mjuta dała za przeproszeniem ciała i zniszczyła Waszą Anonimowość?:D Jeden tak głupi i nieostrożny ruch...

  OdpowiedzUsuń
 26. Żenada. Pukacie w dno od spodu, drodzy anonimowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzekł Anonim.

   Usuń
  2. Spójrz wyżej - występuję też w wersji zalogowanej ^^

   Usuń
  3. Boś ty łoś,
   ucz się ucz,
   bo ci leniu zniknie klucz.
   Klucz od wiedzy i mądrości,
   zamiast tego
   będziesz mieć dolegliwości.
   Dolegliwości te spadną na ciebie
   niczym grom z jasnego nieba
   a o smacznym chlebie
   zmarzysz

   Usuń
 27. Można się dowiedzieć więcej niż myślicie!
  Np wiadomo, że ekipa sznaucerka, kolorowy omlet i dziewczyna krulika się znają w rzeczywistym świecie i że dziewczyna krulika to bloggerka. Przyjaciele zawsze sobie pomagają w prowadzeniu bloga więc pewnie się pododawali do linków żeby sobie wbijać wejścia. A jest jeden blog, który jest w linkach na sznaucerku i u kolorowego omleta i na tym blogu jest... kółko ze sznaucerka!!!
  http://czwarte-insygnium.blogspot.com/
  A autorka też jest taka "oh ah co to nie ja" więc pasuje do sznaucerka idealnie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. As-t-modeusz jest "oh ah co to nie ja"? Serio?

   Usuń
  2. Anonimie, dziękujemy za informacje! Wykorzystamy je odpowiednio, jak coś znajdziemy to się podzielimy:D
   Kto ma ich adres proszony jest o informacje!!!

   Usuń
  3. A jeśli trafiliście na dane osób niezwiązanych ze Sznaucerkiem?

   Usuń
  4. BZDURA! Nie usuwaliby komentarzy. Idziemy w dobrym kierunku.

   Usuń
  5. Jesteście całkowicie pewni? Macie świadomość, że jeśli się pomyliliście, możecie popsuć życie komuś niewinnemu?

   Usuń
  6. @As-t-modeusz: Delikatnie mówiąc.

   Usuń
  7. Mogę liczyć na usunięcie powyższych komentarzy?

   Usuń
  8. A wiecie, kto jest idolem tych wszystkich tu ludzi? Sznaucerek. Nauczyli się od was, że trzeba hejtować dla fejmu i teraz obraża się ludzi nawet przez to, że noszą okulary.

   Usuń
  9. Sznaucer nauczył tych świrów obsesyjnego stalkowania ludzi?

   Usuń
  10. Nie znamy As-t-modeusz, nie jesteśmy z nią związani w jakikolwiek sposób. Po prostu czytamy jej bloga bo nam się podoba i tyle, nie dorabiajcie sobie ideologii. Ponadto moja dziewczyna NIE JEST blogerką, nie prowadzi żadnej "działalności internetowej" i jest całkowicie poza tym biznesem! Tak samo jak moja siostra, mama, babcia i ciotka.

   Usuń
  11. As-t-modeusz, to ty nie wiesz, że Sznaucerek jest źródłem wszelkiego zła w internecie?

   Usuń
  12. Kruliku, zdjęcie Twojej siostry też odnajdziemy. Kwestia czasu. Wiem, że to przeraża, gdy przestajesz być anonimowym, dlatego nie musisz panicznie udawać, że cała Twoja rodzina poza Tobą nie ma dostępu do internetu xD

   Usuń
  13. Wyobraź sobie, że nie odczuwam paniki xD

   Usuń
  14. A co wam, Anonimy, da to, że znajdziecie jakieś zdjęcia, wciśniecie kit, że to Mjut czy siostra Krulika.? Po co to?

   Usuń
  15. Paniczne usuwanie komentarzy i wytrącenie Cię z równowagi świadczyło o czymś zupełnie innym, Kruliczku xD

   Usuń
  16. @Anonimowy: Na pewno nie świadczyło o tym, że nie chciał, aby czyjeś dane dostały się w łapska takich oszołomów jak ty. Wcale.

   Usuń
  17. Zrobi ktoś katalog blogów o aferze szabloniarek? Zaczynam się już gubić.

   Usuń
  18. Siostra Krulika. z niecierpliwością czeka na własnych stalkerów. Chyba założę nawet blogasia, żebyście mogli na bieżąco śledzić, co u mnie, mimo że zakładam, że oczekiwać będziecie raczej na moje fotki z bratem. Ale są na fejsie, poszukajcie dobrze, na pewno umiecie! Siostra Krulika.

   Usuń
 28. Kto mi pomoże przestawić dziewczynę Mjuta?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie polecam, od 6. roku życia trenuje karate, a ostatnio zapisała się na boks, przynajmniej tak mówił Krulik. Spotkałam ją parę razy i wydaje się sympatyczna, poza tym są ze sobą już dość długo i nie sądzę, żeby mieli się rozstać ze względu na jakieś małe wariatki z Internetów. SK.

   Usuń
 29. Jeżu jak byku, jakie te anonimy żałosne...

  OdpowiedzUsuń
 30. Definicja fanfiction powaliła mnie na kolana. Idealnie ubraliście w słowa moje odczucia do tego... Powinnam napisać gatunku literackiego, czy to będzie przegimka?

  OdpowiedzUsuń